Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Sportowa 34, Stadion Miejski 62-570 Rychwał

Kontakt: 669901945 lub 668613217

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 22:00

Sobota - 8:00 - 22:00

Niedziela - 8:00 - 22:00Na Hali widowiskowo-sportowej znajduje się:

Kręgielnia - kontakt 669 901 945
Zajęcia fitness - kontakt 663 279 114
Zumba - kontakt 510 390 970Regulamin hali sportowej w Rychwale (pdf)

Cennik hali sportowej w Rychwale (pdf)

Zapraszamy do oglądania filmu nakręconego podczas budowy Hali widowiskowo - sportowej w Rychwale!!!

Aby obejrzeć film kliknij: Obejrzyj film

15 grudnia 2014 roku - Hala w Rychwale otwarta dla mieszkańców

W poniedziałek 15 grudnia w hali widowiskowo sportowej w Rychwale odbyły się pierwsze zajęcia sportowe w których udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Rychwale. W nowo powstałej hali można uprawiać między innymi takie dyscypliny jak: piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, czy futsal. Mamy nadzieję, że nowa hala pozwoli mieszkańcom naszej gminy rozwijać zainteresowania sportowe oraz godnie reprezentować nasz region.

29 października - Otwarcie Hali widowiskowo-sportowej w Rychwale

Marzenie o hali widowiskowo - sportowej w Rychwale się spełniło. W środę 29 października bieżącego odbyło się uroczyste otwarcie budowanej od 1lipca 2013 roku na Stadionie Miejskim, hali. Na oficjalne otwarcie obiektu licznie przybyli zaproszeni goście, władze samorządowe oraz mieszkańcy Gminy i Miasta Rychwał. Uroczystości rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie Burmistrz Rychwała powitał wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich między innymi Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa Ordynariusza Diecezji Włocławskiej, Tadeusza Tomaszewskiego Posła na Sejm RP oraz Małgorzatę Waszak Starostę Konińskiego. Następnie dokonano uroczystego przecięcie wstęgi symbolizującej oficjalne otwarcie obiektu, a Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering dokonał poświęcenia nowo wybudowanej hali. Uroczystość otwarcia obiektu była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w jego budowę. Burmistrz Rychwała Stefan Dziamara podziękował za zaangażowanie i wkład pracy w budowę hali Panu Ryszardowi Nawrot, Pani Izabeli Wrześniewskiej, Panu Mirosławowi Wilamowskiemu, Panu Romanowi Pilch oraz Pani Karolinie Małolepszej. Natomiast podziękowanie za wsparcie otrzymali Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, Pan Tadeusz Tomaszewski, oraz Pani Małgorzata Waszak. Po wystąpieniach oficjalnych, wszyscy przybyli mogli przekonać się, jaki potencjał drzemie w uczniach ze Szkoły Podstawowej w Kucharach Kościelnych oraz Zespołu Szkół w Rychwale. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy przedstawili wspaniały program sportowo-artystyczny, który wywołał wiele emocji. Hala widowiskowo – sportowa w Rychwale to nie tylko ogromne możliwości do uprawiania sportu dla dzieci i młodzieży szkolnej, ale także miejsce aktywnej rekreacji dla mieszkańców gminy Rychwał i okolic. W obiekcie będą mogły się odbywać również różnego rodzaju imprezy o charakterze kulturalnym. Zachęcamy do korzystania z nowego obiektu, aktywnego kibicowania, a przede wszystkim życzymy podniesienia sprawności fizycznej i emocjonujących rozgrywek sportowych.

16 września - prace na budowie hali postępują zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwają prace m.in. związane z malowaniem elewacji budynku, malowaniem ścian wewnętrznych, oraz układaniem podłogi. Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Rychwale tuż tuż.

27 sierpnia 2014 roku - praca na budowie hali widowiskowo - sportowej w Rychwale wre. Obecnie wewnątrz budynku układana jest podłoga i są malowane ściany. Trwają również prace w kotłowni. W szybkim tempie zmienia się także przestrzeń wokół hali. Teren przy budynku jest porządkowany i wyrównywany. Ułożono już część chodników. W tym tygodniu zamontowano również butlę na gaz.

30 lipca 2014 roku - budowana w Rychwale, hala widowiskowo sportowa nabiera kolorów. Właśnie rozpoczęły się prace przy malowaniu ścian wewnątrz hali. Zarówno w środku jak i na zewnątrz budynku dominować będą kolory w odcieniach brązu, pomarańczu oraz szarości. Obecnie układana jest również podłoga sportowa. Niebawem rozpoczną się prace przy elewacji zewnętrznej. Zakończenie realizacji inwestycji coraz bliżej.

23 czerwca 2014 roku - Wytynkowano już większość pomieszczeń, w zespołach szatniowych układane są płytki, trwa montaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz sufitów podwieszanych. Na zewnątrz budynku wykonano już przyłącze kanalizacyjne, wodociągowe i energetyczne oraz kanalizację deszczową. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem terenu wokoło budynku – powstaną parkingi i chodniki prowadzące do obiektu, a wewnątrz budynku będą kontynuowane prace wykończeniowe z których najważniejszą będzie wykonanie podłogi sportowej na głównej sali. Tak więc powoli prace przy budowie hali wkraczają w fazę finiszu, mamy nadzieję , że utrzymane zostanie dotychczasowe wysokie tempo prac, co pozwoli mieszkańcom Gminy już w październiku cieszyć się nowym obiektem.

20 maja - prace na budowie hali widowiskowo - sportowej w Rychwale postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Obecnie wykonywane są tynki wewnętrzne, glazura, posadzki, wentylacja i ogrzewanie. Zakończenie prac budowlanych już w październiku bieżącego roku.

7 maja 2014 roku - trwają prace wykończeniowe. Świadczą o tym wykonane tynki wewnętrzne, glazura, posadzki, wentylacja i ogrzewanie.

18 marca 2014 roku - wizyta Tomasza Wiktora Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

27 lutego 2014 roku - trwają prace przy montażu okien oraz ocieplaniu budynku hali widowisko - sportowej w Rychwale. Otwarcie obiektu już w październiku tego roku.

W środę 5 lutego 2014 roku Komisja Rewizyjna dokonała oceny efektów dotychczasowych prac wykonanych na budowie hali widowiskowo – sportowej w Rychwale. Radni obejrzeli cały obiekt. Weszli również na dach budynku. Dodajmy, że obecnie trwają prace przy ociepleniu elewacji budynku.

5 lutego 2014 roku - trwają prace przy ocieplaniu elewacji budynku hali

28 stycznia 2014 roku - mimo niesprzyjającej pogody na budowie hali trwa wylewanie posadzek

28 stycznia 2014 roku - klatka schodowa

30 grudnia 2013 roku - kończenie prac przy świetliku dachu

3 grudnia 2013 roku - montaż konstrukcji dachowej

2 grudnia 2013 roku - montaż konstrukcji dachowej z drewna klejonego

26 listopada 2013 roku - rozpoczęcie montażu więźby dachowej

15 listopada 2013 roku - montaż pierwszych uchwytów pod dźwigary dachowe z drewna klejonego

16 października 2013 roku - wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali widowiskowo - sportowej

W minioną środę 16 października bieżącego roku na stadionie miejskim w Rychwale miało miejsce bardzo doniosłe wydarzenie - uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali widowiskowo - sportowej. Podczas uroczystości nie zabrakło gratulacji i życzeń, które składali wicemarszałek województwa wielkopolskiego - Wojciech Jankowiak oraz starosta koniński - Małgorzata Waszak. Następnie obiekt poświęcili księża i w ścianie budynku zamurowano kapsułę. Do metalowej tuby oprócz aktu podpisanego przez aktualne władze, trafiły również: ostatnie wydanie gazety lokalnej „Odgłosy Rychwalskie”, biuletyn informacyjny obchodów 600 – lecia Rychwała oraz pieniądze.

Relacja TV Konin Relacja Wirtualny Konin

Wystąpienie wicemarszałka województwa wielkopolskiego - Wojciecha Jankowiaka Podpisanie aktu

Akt erekcyjny podpisany przez władze

Wmurowanie aktu

Po zamurowaniu kamienia posadzono dąb będący symbolem trwałości i długowieczności, a także na pamiątkę tej chwili przekazano, wszystkim uczestnikom uroczystości małe sadzonki dębów. Sadzenie dębu Podczas uroczystości zaprezentowano również hasło promocyjne hali widowiskowo sportowej w Rychwale:” Kiedy sportu ci mało. Na naszą rychwalską halę ruszaj śmiało!!!”. Hasło, którego autorką jest Patrycja Cegielska - uczennica Zespołu Szkół w Rychwale, wyłoniono spośród wszystkich konkursowych propozycji. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kucharach Kościelnych: Mateusz Rzepka i Adam Kowalski, recytowali wiersze, ułożone przez siebie specjalnie na tę okazję. Uroczystość uświetniły także występy taneczno – akrobatyczne, pokazy umiejętności sportowych uczniów z Zespołu Szkół w Rychwale oraz mażoretek Orkiestry Quantum. Pokazy uczniów Obiekt wznoszony jest dzięki staraniom władz samorządowych Gminy Rychwał. Budowa hali współfinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu rozwoju bazy sportowej w Województwie Wielkopolskim na lata 2013 – 2014”. Wartość robót budowlanych wynosi 4 607 219,48 zł, w tym 1 500 000,00 zł dotacji ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem - wykonano już prace ziemne, postawiono fundamenty, wyciągnięto ściany i zalano stropy. Planowany termin zakończenia robót to 31 październik 2014 r. Hala widowiskowo - sportowa służyć będzie mieszkańcom gminy i miasta, powiatu i regionu jako miejsce wydarzeń kulturalnych i arena rozgrywek sportowych w takich dyscyplinach jak piłka ręczna, siatkówka, koszykówka i futsal. Mamy nadzieję, że nowa hala pozwoli sportowcom z Rychwała godnie reprezentować nasz region.

Prace budowlane - Relacja TV Konin

9 października 2013 roku - układanie stropu kanałowego

2 października, 6 września 2013 roku - mury hali szybko pną się do góry

6 września 2013 roku - wnętrze hali

6 września 2013 roku - tu będzie korytarz hali

6 września 2013 roku - tu będzie kręgielnia

Sierpień 2013 roku - hala powstaje pod czujnym okiem Pana Burmistrza - Stefana Dziamary

Sierpień 2013 roku - pod nieobecność Pana Burmistrza nad budową hali czuwa Pani Wiceburmistrz - Ewa Jędrzejczak

22 sierpnia 2013 roku - powstają ściany konstrukcyjne

5 sierpnia 2013 roku - powstają ściany fundamentowe

16 lipca 2013 roku - wykopy pod fundamenty

1 lipca 2013 roku – przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót budowlanych

1 lipca 2013 r. – podpisanie umowy na wykonanie robót budowlanych z Przedsiębiorstwem Budowlanym „NAWROT” Ryszard Nawrot z Jarocina, na kwotę 4 607 219,48 zł

Relacja TV Konin Relacja Wirtualny Konin

7 czerwca 2013 roku – otwarcie ofert przetargowych - do postępowania przystąpiło 11 wykonawców, których oferty cenowe wynosiły od 4,6 mln do 6,9 mln złotych. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Budowlane „NAWROT” Ryszard Nawrot z Jarocina, na kwotę 4 607 219,48 zł.

22 maj 2013 roku – ogłoszenie przetargu nieograniczonego na Budowę hali widowiskowo-sportowej w Rychwale.

26 kwietnia 2013 roku – uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z którą hala, której długość wynosi 58 m, a szerokość 38 m, będzie mieć 12 840,94 m³ kubatury, 2 376 m² powierzchni użytkowej, a jej powierzchnia zabudowy wynosić będzie 2 024 m². Pole gry będzie mieć wymiary 20 m x 40 m, jest to pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej. Sala o tych wymiarach pozwoli także na uprawianie innych dyscyplin, takich jak siatkówka, koszykówka czy też futsal. Przedzielenie sali kotarami umożliwi prowadzenie trzech lekcji wychowania fizycznego jednocześnie. Oprócz standardowych pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania hali znajdą się tam także takie pomieszczenia jak: sala do aerobiku, sala konferencyjna, pomieszczenia na potrzeby klubu sportowego oraz kręgielnia. Dodatkowo przestrzeń nad pomieszczeniami kręgielni zostanie zadaszona, co umożliwi wykorzystanie jej jako sceny zewnętrznej. Część pomieszczeń będzie można podzielić na mniejsze sale co pozwoli na dostosowanie ich do bieżących potrzeb Domu Kultury, gdzie będą mogły odbywać się zarówno większe imprezy jak i zajęcia warsztatowe w mniejszych grupach.

22 kwietnia 2013 roku – podjęcie przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego Uchwały nr XXXIII/659/13 w sprawie: uchwalenia „Programu rozwoju bazy sportowej w Województwie Wielkopolskim na lata 2013 – 2014”, dofinansowywanego ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, obejmującej zadanie pn. budowa hali widowiskowo-sportowej w Rychwale, zgodnie z którą Gmina Rychwał otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 500 000,00 zł

marzec - maj 2013 – opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej

grudzień 2012 – opracowanie koncepcji architektonicznej budowy hali

3 października 2012 roku - przeprowadzenie konsultacji z członkami Zespołu Opiniodawczo-Doradczego ds. strategii inwestycyjnej, nauczycielami wychowania fizycznego, przedstawicielami klubów sportowych, radnych i mieszkańców w celu opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego i założeń do projektu hali. W efekcie ustalono, że budynek nie może pełnić tylko funkcji obiektu sportowego, musi także spełniać rolę Domu Kultury, którego również bardzo brakuje w naszej gminie.

26 kwietnia 2012 roku – podjęcie przez Radę Miejską w Rychwale uchwały nr XX/163/12 w sprawie wyrażen

ia woli budowy Hali Sportowej w Rychwale