W Niedzielę Palmową 25 marca br. w Domu Kultury w Jaroszewicach Rychwalskich odbył się Gminny Konkurs Wielkanocny. Imprezę zorganizował Samorząd Rychwała, po raz pierwszy przy współpracy z Sołectwem Jaroszewice Rychwalskie, jednak w gminie Rychwał odbyła się ona już po raz ósmy.

palemki2018_4

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza - oddziały przedszkolne, przedszkola, klasy I-VII, druga - uczniowie klasy II i III gimnazjum, szkół ponadpodstawowych oraz dorośli mieszkańcy gminy Rychwał. Do udziału zgłoszono 37 prac przygotowanych przez dzieci i młodzież ze szkół oraz osoby indywidualne. Po raz kolejny Komisja Konkursowa nie miała łatwego zadania. Jak co roku, przede wszystkim nagradzała prace wykonane z naturalnych materiałów i tradycyjnymi technikami, czyli skromne, zgrabne, wykonywane bazi, bukszpanu i zasuszonych kwiatów palmy i unikatowe pisanki oraz najsmaczniejsze baby wielkanocne. Przyznano następujące miejsca:
W kategorii oddziały przedszkolne, przedszkola, klasy I-VII:
palma wielkanocna
1. Martyna Durska
2. Oddział Przedszkolny w Rychwale
3. Maja i Laura Maciejewskie.
pisanka
1. Oddział Przedszkolny w Białej Panieńskiej
2. 2. Szkoła Podstawowa w Rychwale
3. 3. Oliwier Wysocki.
baba wielkanocna
1. Marcel Jagodziński.

palemki2018_8

W kategorii uczniowie klasy II i III gimnazjum, szkół ponadpodstawowych oraz dorośli mieszkańcy gminy Rychwał:
palma wielkanocna
1. Sołectwo Jaroszewice Rychwalskie
pisanka
1. Zofia Szwat
2. 2. Renata Olejnik
3. Grażyna Szmyt
baba wielkanocna
1. Sołectwo Grochowy
2. Koło Gospodyń w Jaroszewicach Rychwalskich
3. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Złotkowy
Podczas trwania konkursu mogliśmy podziwiać występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaroszewicach Rychwalskich oraz dzieci
z Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Gminnyw Rychwale. Panie z Jaroszewic Rychwalskich zadbały o podniebienia uczestników i gości pysznymi wypiekami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w tegorocznym konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Przejdź do galerii>>>