W piątek 4 grudnia 2015 roku Hala widowiskowo-sportowa w Rychwale gościła uczestników "I Dziecięcej Olimpiady Sportowej".

Głównym celem olimpiady zorganizowanej przez „Stowarzyszenie Rychwal Futsal Klub” była popularyzacja ruchu sportowego, rozwijanie sprawności ruchowej oraz propagowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci, a także współdziałanie w grupie podczas gier i zabaw.

Olimpiada_3Olimpiada: Zdjecie przedstawia zbiórkę na hali sportowej

 

W zmaganiach sportowych wzięły udział 5-6 latki, dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Rychwał to jest: z Białej Panieńskiej, Dąbroszyna, Jaroszewic Grodzieckich, Kuchar Kościelnych oraz Rychwała. Do rywalizacji przystąpiła także drużyna z Kawnic. Mali sportowcy walczyli w siedmiu kategoriach sportowych dostosowanych do wieku i umiejętności. Olimpiadę sportową prowadził Błażej Kupczyk z konińskiego Radia Zet Gold. Opiekę nad zawodnikami i przebiegiem zawodów sprawowało „Stowarzyszenie Rychwal Futsal Klub”. O udanej imprezie sportowej mogły świadczyć uśmiechy na twarzach naszych najmłodszych sportowców i radość dumnych rodziców i dziadków. Młodzi sportowcy mogli liczyć na doping licznie zgromadzonych kibiców na trybunach. Wszystkie startujące szkoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy, a każdy z uczestników pamiątkowy medal. Impreza, która przebiegała w atmosferze sportowych emocji była dla wszystkich zachętą do aktywności sportowej i pracy nad formą jak i również kolejną okazją do integracji dzieci. Takie wydarzenia sportowe zawsze znajdą się z uznaniem, gdyż są nie tylko źródłem zabawy i radości, ale jednocześnie procesem edukacyjnym i wychowawczym.

Olimpiada zakończyła się sukcesem organizacyjnym oraz dała niezmierzoną ilość satysfakcji, a także pozytywnych emocji najmłodszym sportowcom. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom „I Dziecięcej Olimpiady Sportowej” i życzymy kolejnych udanych spotkań sportowych.