grochowy droga

Gmina Rychwał uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2024 r. na realizację zadanie pn. „Budowa ulicy Rolnej, Kłosowej i Łanowej w Rychwale”

Całkowita wartość inwestycji: 952 309,74 zł

Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 60% to: 634 873,17 zł

Wkład gminy Rychwał: 317 436,57 zł

Umowa o dofinansowanie ww. zadania została podpisana pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim a Gminą Rychwał 7 lutego 2024 r.

Planowana inwestycja stanowi budowę ulicy Rolnej (281 m), ulicy Kłosowej (92m)  oraz ulicy Łanowej (92m) w miejscowości Rychwał  w ramach której zostanie wykonany również chodnik dwustronny na ulicy Kłosowej i Łanowej oraz jednostronny przy ulicy Rolnej. Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa z włączeniem istniejącej instalacji deszczowej na ulicy Polnej. Droga będzie odwadniana za pomocą typowych wpustów ulicznych z zabudowaną kratą ściekową krawężnikowo – jezdniową. Drogi, na których będzie realizowana inwestycją stanowią własność gminy i nie posiadają statusu dróg publicznych. Po zrealizowaniu zadania zostaną nadane kategorie i numery dróg. Konstrukcja dróg oraz chodnika będzie składała się z kostki brukowej grubości 8 cm (jezdnia i wjazdy) i 6cm (chodnik).

Celem realizacji zadania jest  poprawa dostępności komunikacyjnej w gm. Rychwał poprzez podniesienie jakości infrastruktury drogowej na terenie rozwijającej się zabudowy mieszkaniowej oraz sąsiadującej z terenami przeznaczonymi pod inwestycje. Osiągnięcie tego celu oznacza poprawę sieci komunikacyjnej wewnątrz gminy i usprawnienie dojazdu do dróg wyższego rzędu. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia dostępności komunikacyjnej istniejących obiektów użyteczności publicznej na terenie m. Rychwał dla mieszkańców osiedla, które obejmie zadanie.