pilkarska

W grudniu 2022 roku Gmina Rychwał, w ramach listy rezerwowej, otrzymała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinasowanie na realizacje zadania pn. „Budowa ulic Piłkarskiej i Licealnej w Rychwale w zakresie przebudowy ulic wraz z odwodnieniem”. Umowę o dofinansowanie zadania z Wojewodą wielkopolskim podpisano 22 grudnia 2022 r z terminem realizacji inwestycji do 30  czerwca 2023 r.

Całkowita wartość inwestycji: 1 229 074,34 zł

Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 883 415,16 zł

Wkład gminy Rychwał: 345 659,18 zł

W ramach realizacji inwestycji zostanie wykonana droga z nawierzchni asfaltowej o łącznej długości 405 m, chodnik z kostki brukowej o szer. 2m wraz odwodnieniem poprzez włączenie się do istniejącej kanalizacji deszczowej. Zostanie wykonane przejścia dla pieszych  na ulicy Gimnazjalnej oraz Sportowej,  stanowiące bezpieczne połączenie ciągu chodnikowego wzdłuż ulicy Piłkarskiej. Ponadto w obrębie skrzyżowania z ulicą Szkolną, na ulicy Piłkarskiej powstanie wyniesione przejście dla pieszych  wraz z aktywnym oznakowaniem D-6 tj. kroczący ludzik z zasilaniem solarnym oraz punktowymi elementami odblaskowymi na jedni przed i za przejściem. W nawierzchni chodnika przed przejściem dla pieszych zaprojektowano płyty ostrzegawcze i prowadzące. Zakres inwestycji obejmować będzie również budowę kanalizacji deszczowej o łącznej długości 315m. Zostaną zamontowane typowe wpusty deszczowe z osadnikami, studzienki kanalizacji deszczowej wyposażone w włazy i stopnie złazowe oraz kaskady. Wykonane zostanie odwodnienie liniowe oraz drenaż w ulicy Licealnej.

Kompleksowa realizacja zadania przyczyni się do znacznego podniesienia standardu technicznego i jakości ww. dróg gminnych, co zwiększy bezpieczeństwo, standard i jakość codziennego użytkowania przez mieszkańców osiedla. Oryginalnym i pierwszym na terenie gminy Rychwał rozwiązaniem mającym na celu poprawę bezpieczeństwa szczególnie pieszych będzie wykonanie wyniesionego i odpowiednio doposażonego przejścia dla pieszych. Przeprowadzona inwestycja znacznie uatrakcyjni teren osiedla, przyczyni się do osiedlania nowych mieszkańców oraz rozwoju infrastruktury społeczno – gospodarczej.

Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych, nazwa inwestycji:  Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Rychwał oraz Wardężyn.

4 kwietnia 2023 roku dokonano odbioru prac dot. przebudowy dróg osiedlowych na ulicy Piłkarskiej i Licealnej o łącznej długości 400 m. Wykonawcą robót była firma Izbruk Maciej Rybicki Zakład Ogólnobudowlany, a całkowita wartość zdania to 1 229 074,34 zł.

tablica korekta50

Galeria zdjęć - Widok na ulice Piłkarską i Licealną