Grupę rekonstrukcyjną mamy i o swój sprzęt dbamy - poprawa i uzupełnienia wyposażenia OSP w Kucharach Kościelnych

Ochotnicza Straż Pożarna w Kucharach Kościelnych od 1.08.2022 r. do 31.10.2022 r. realizowała projekt pn. „Grupę rekonstrukcyjną mamy i o swój sprzęt dbamy - poprawa i uzupełnienia wyposażenia OSP w Kucharach Kościelnych”

Efektem projektu jest odnowiona i doposażona sikawka konna, która została wyposażona w pompę oraz zakupione elementy umundurowania grupy rekonstrukcyjnej (buty długie oraz pasy oficerskie). W efekcie zadania realizowane będą pokazy Grupy rekonstrukcyjnej w ramach wydarzeń takich jak zawody strażackie, zajęcia w szkołach dotyczące historii OSP, uroczystości patriotyczne i religijne.

Poprzez realizację projektu umocniona została tożsamość lokalna mieszkańców Kuchar Kościelnych, którzy identyfikują się z działaniami realizowanymi przez OSP w Kucharach Kościelnych. Podkreślenie historycznego charakteru działalności OSP wpłynęło na rozwój patriotyzmu lokalnego i poczucia tożsamości mieszkańców. Ponad stuletnia historia organizacji, która została podkreślona przez realizacje projektu, umocni i zintegruje mieszkańców Kuchar Kościelnych. Odnowiona sikawka konna oraz zakupione elementy umundurowania będą wykorzystywane w działalności OSP oraz Grupy Rekonstrukcyjnej. Sikawka będzie wykorzystywana podczas pokazów rekonstrukcyjnych a na co dzień jest zlokalizowana w remizie OSP. Elementy umundurowana będą wykorzystywane przez członków grupy rekonstrukcyjnej podczas uroczystości patriotycznych - z okazji świąt państwowych i kościelnych, w których zwyczajowo uczestniczą strażacy oraz podczas pokazów rekonstrukcyjnych i zawodów strażackich. Na co dzień elementy umundurowania znajdują się w izbie pamięci OSP, gdzie znajdują się sztandar OSP i inne elementy pamiątkowe jednostki.

W ramach wniosku odnowiono i wyposażano sikawkę konną oraz zakupiono elementów umundurowania historycznego dla Grupy rekonstrukcyjnej OSP z okresu międzywojennego, działającej w ramach stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna w Kucharach Kościelnych. Sikawka zakupiona wcześniej przez OSP, została odnowiona, naprawiona i uzupełniona o brakujące elementy wyposażenia: pompę, smok do węża ssawnego i prądownice.

Zakupiono następujące elementy umundurowania:

- budy długie rumcajsy: 12 par,

- pasy oficerskie (wraz z koalicyjkami) – 6 kompletów.

Projekt był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi.

 
 
 
 
ogl
 
ogl

 

Wartość projektu to 12 546,98 zł, w tym dotacja o wartości 9 410,00 zł.

                  

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi

Przejdż do galerii>>>