9 listopada odbyło się wydarzenie „Jak wiele nas łączy” – rozstrzygnięcie plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Stopa bioniczna umożliwiająca naturalny chód po amputacji kończyn; program rehabilitacji pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym, wykorzystujący wirtualną rzeczywistość; wspólne działania promujące energię odnawialną czy wreszcie rewitalizacja, która uwzględnia potrzeby mieszkańców.
Te projekty zwyciężyły w pierwszej edycji plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty unijne zrealizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Głosowanie zakończyło się 23 października.
Burmistrz Rychwała zabrał głos w panelu dyskusyjnym „ Co z tym klimatem? - przemyślane działania dla przyszłości”.
Z rąk Marszałka Województwa Marka Woźniak, w imieniu Gminy Rychwał, Golina, Wierzbinek i Tuliszków, odebrał nagrodę za pierwsze miejsce w plebiscycie czytelników magazynu „Nasz Region” – „Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty zrealizowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014-2020).
Projekt „Instalacje systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gmin Golina, Rychwał, Tuliszków i Wierzbinek” zdobył laur najlepszego w kategorii „Łączy nas… dobry klimat”.
Gratulujemy nagrodzonym we wszystkich kategoriach.
Dziękujmy Urzędowi Marszałkowskiemu za nominacje a mieszkańcom naszej Gminy za wszystkie oddane głosy.

2