Przedszkole „Plastuś"50 lat temu w swoje progi zaprosiło pierwszych rychwalskich przedszkolaków.
👉Właśnie z tej okazji w minioną sobotę obchodzono jubileusz 50-lecia działalności placówki.
Historia, wspomnienia i wiele wzruszeń towarzyszyło wspaniałej uroczystości.
👉Na ręce pani dyrektor Magdaleny Pająk złożono wiele serdecznych życzeń, gratulacji i pdziękowań dla wszystkich pedagogów, pracowników obecnych i byłych, za lata pracy i serce włożone w rozwój Przedszkola „Plastuś”.
👉Podczas wydarzenia wręczono także Odznaki Honorowe Zasłużony dla Gminy i Miasta Rychwał. Wyróżnienia otrzymały panie: Cecylia Kulig i Bożena Adamkiewicz.
Od ponad pół wieku Przedszkole "Plasuś" uczy, bawi i pomaga w wychowaniu najmłodszych mieszkańców naszej gminy, ale ostatni rok była czasem szczególnych zmian.
👉Dzieki owocnej współpracy Samorządu Rychwała i Firmy Theta placówka zyskała nowe oblicze. Powstał nowy obiekt, w którym miejsce do zabawy i nauki znalazło ponad 130 dzieci. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu burmistrz Stefan Dziamara - marzenia wielu mieszkańców o rozbudowie przedszkola się spełniły. Dzięki odważnym decyzjom i szczególnej akceptacji Radnych Radny Miejskiej dziś możemy cieszyć się wspaniałym obiektem, z komfotowymi warunkami do pracy i nauki.
👉Należy również wspomnieć, że inwestycja ta została sfinansowana przez Firmę Theta, która obecnie dla placówki jest organem prowadzącym, co nie zmienia faktu, że jest to publiczne przedszkole.
👉W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, którzy nie kryli wzruszenia, a wychowawcy i pracownicy dumy z przedszkola i jego małych wychowanków.
👉Jeszcze raz gratulujemy osiągnięć, życzymy aby praca w przedszkolu dawała dużo radości, satysfakcji, a dzieciom, aby czas spędzony w przedszkolu upływał na wspaniałej zabawie oraz rozwijaniu zainteresowań i umiejętności.
👉Niech piękny jubileusz będzie inspiracją do kolejnych wspaniałych inicjatyw😀

656