Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało rozwiązanie, które ułatwia budowę domów.
Program „#DomBezFormalności” wszedł w życie z początkiem stycznia 2022 roku. Wprowadza znaczące ułatwienia w budowie domów do 70 m kw. powierzchni zabudowy. Dzięki programowi każdy, kto ma działkę budowlaną, może wybudować na niej ‒ w uproszczonej procedurze ‒ dom do 70 m kw. powierzchni zabudowy w celach mieszkaniowych lub rekreacyjnych. Budowę można rozpocząć bezpośrednio po zgłoszeniu.
Z programu może skorzystać każdy, pod warunkiem, że inwestycja zaspokaja jego własne potrzeby mieszkaniowe lub potrzeby rekreacyjne. Nie ma znaczenia stan cywilny, status społeczny czy sytuacja rodzinna.
Budując „#DomBezFormalności”, można zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zyskać samodzielność w decydowaniu. To inwestor decyduje, czy samodzielnie będzie pełnił rolę kierownika budowy, czy też zdecyduje się na powierzenie tej roli osobie z odpowiednimi uprawnieniami.
Informacje o programie „#DomBezFormalności” tj. korzyściach jakie daje wybór tego rozwiązanie, wyjaśnia na czym polega program, jak z niego skorzystać krok po kroku, odpowiedzi na często zadawane pytania, a także inne materiały edukacyjne, znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.dombezformalnosci.gov.pl.