8 marca tradycyjnie świętowano Gminny Dzień Kobiet w Rychwale. W Hali Widowiskowo-Sportowej w Rychwale bawiło się około 300 Pań z terenu gminy Rychwał i nie tylko. Wydarzenie rozpoczęło się występem Krzysztofa Miętkiewicza mieszkańca naszej gminy, uczestnika XXII Edycji The Voice of Poland, który swoimi aranżacjami znanych i lubianych piosenek zachwycił publiczność. Następnie głos zabrał Burmistrz Rychwała Stefan Dziamara, który nawiązał do ostatnich wydarzeń, kataklizmu który nawiedził naszą gminę i zniszczył aż 200 domów, nawiązał również do wydarzeń których jesteśmy świadkami wojny na Ukrainie. Niełatwo świętować, słysząc tragiczne doniesienia zza naszej granicy, ale niech dzisiejszy koncert, zorganizowany z okazji Dnia Kobiet, pozwoli nam oderwać się na chwilę myślami od tej trudnej sytuacji. Przybyłym na Gminny dzień Kobiet podziękował także Roman Drewniacki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rychwale, który w imieniu samorządu życzył wszystkim paniom zdrowia, pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym, wiele miłości ze strony osób najbliższych, przyjaznych ludzi wokół i samych szczęśliwych dni w życiu. Wszyscy Obecni na uroczystości minutą ciszy uczcili bohatersko walczących za wolność w Ukrainie i podziękowali im brawami. Burmistrz wraz z Przewodniczącym wręczyli przedstawicielkom Kół i Stowarzyszeń działających w Gminie Rychwał symbolicznego kwiatka. Gwiazdą wieczoru była ikona polskiej sceny muzycznej, piosenkarka rockowa, aktorka oraz osobowość medialna Izabela Trojanowska, która swoimi przebojami zachwyciła publiczność. Podczas uroczystości wszyscy goście mogli skosztować przepysznych słodkościami przygotowanymi przez Panie z KGW „Broniczanki” z Bronik. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki na rzecz poszkodowanych oraz wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu dzisiejszego Gminnego Dnia Kobiet i zapraszamy już za rok.

dk foto