Gminny Dzień Kobiet to już tradycja. W piątkowe popołudnie 9 marca br. panie bawiły się w sali OSP w Kucharach Kościelnych. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Rosiewicz, polski piosenkarz estradowy, gitarzysta, tancerz i satyryk.
Występ gwiazdy nie był jedyną niespodzianką tego wieczoru. Gminne obchody dnia kobiet tradycyjnie już rozpoczęły się życzeniami dla pań. Złożyli je Burmistrz Rychwała Pan Stefan Dziamara, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rychwale Roman Drewniacki oraz Sołtys Wsi Kuchary Kościelne Marek Kowalski i Prezes OSP w Kucharach Kościelnych Jan Bachera.
Jak co roku dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji. Jako pierwsze, na scenie zaprezentowały się uczennice ze szkoły podstawowej w Kucharach Kościelnych. Potem nadszedł czas na specjalny program artystyczny przygotowany przez Zespół Ludowy TuliBabki z Tuliszkowa działający przy MGOK w Tuliszkowie.
Na uczestniczki imprezy czekały także konkursy z nagrodami w których do wygrania były m.in. talony na zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne, zestawy kosmetyków Avon, bilety do kina, oraz karnety na fitness, czy na kręgielnię
Na koniec wieczoru wystąpił Andrzej Rosiewicz, który zachwycił publiczność. Panie dobrze bawiły się słuchając nowych i starych przebojów, przeplatanych śmiesznymi anegdotami z życia piosenkarza. Nie zabrakło tak dobrze znanych nam utworów jak: „Najwięcej witaminy”, „Czterdzieści lat minęło…”, czy piosenki „Chłopcy radarowcy”.
Serwując pyszne słodkości o podniebienia uczestników zadbały panie z Koła Gospodyń w Kucharach Kościelnych.
Miła atmosfera oraz dobra zabawa sprawiła że wieczór ten z pewnością należał do udanych. Życzymy wszystkim Paniom życiowej radości, szczęścia, samych sukcesów i spełnienia marzeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Gminnego Dnia Kobiet.

dk2018_1