Naszą gminę spotkał w ostatnich dniach ogromny zaszczyt.

 

Otrzymaliśmy bowiem list od królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II.

To odpowiedź na list, który napisali uczniowie uczęszczający na zajęcia z panią Kingą Jędro w Szkole Językowej O’kay. Uczniowie wspomnieli w nim o tym, że uczą się języka angielskiego i poznają fakty na temat rodziny królewskiej oraz Zjednoczonego Królestwa. Napisali także o swoich zainteresowaniach, naszym mieście i regionie. Dodatkowo wykonali własnoręcznie kartki bożonarodzeniowe dla królowej, w których zawarli elementy naszej tradycji. Na kartkach tych dzieci umieściły również życzenia świąteczne w języku angielskim.

W odpowiedzi Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za nadesłane urocze kartki oraz życzenia świąteczne i noworoczne. Królowa życzy w liście radosnych świąt i spokojnego nowego roku. Oczywiście z uwagi na setki listów przychodzących codziennie do pałacu Buckingham ze wszystkich stron świata, królowa nie jest w stanie osobiście na nie odpowiedzieć. Dlatego pismo w jej imieniu podpisała pani Richenda Elton - ciesząca się największym zaufaniem dama dworu.

Odpowiedź otrzymaliśmy po miesiącu, a więc dość szybko biorąc pod uwagę ilość nadsyłanej korespondencji do pałacu. Niezwykła radość zapanowała na zajęciach kiedy pokazałam dzieciom list. Wiedziały, że ich skromne marzenie się spełniło. Myślę, że ten list na długo zostanie w pamięci moich uczniów i stanie się dla nich ogromną motywacją do uczenia się języków obcych.


                           Kinga Jędro
                           Lektor języka angielskiego w Szkole Języków Obcych O’kay

 

List od Królowej Elżbiety II_1