We wtorek 18 października br. w hali widowiskowo –sportowej w Rychwale już po raz trzeci zabrzmiała studencka pieśń „Gaudeamus igitur” inaugurująca nowy rok akademicki 2016/2017 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Rychwale.
Podczas uroczystości do grona członów UTW w Rychwale przyjęto sześciu kolejnych słuchaczy. Obecnie stowarzyszenie liczy 69 osób, nie tylko z terenu gminy Rychwał. Członkowie uniwersytetu realizują wiele projektów, dzięki którym istnieje możliwość przedstawienia społeczności rychwalskiej ciekawej oferty spędzania czasu wolnego i integracji międzypokoleniowej. Zajęcia w UTW to nie tylko wykłady z literatury, historii, zdrowia czy informatyki, ale również turystyka i rekreacja.
Jak podkreśla Magdalena Leśna – Prezes UTW w Rychwale - jest czas na pracę zawodową, ale jest również czas na realizację marzeń, a UTW jest ku temu doskonała okazją.
Gratulacje i życzenia wielu sukcesów, w imieniu Burmistrza Stefana Dziamary dla wszystkich studentów UTW przekazali pani Ewa Jędrzejczak – Wiceburmistrz oraz pan Roman Drewniacki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Rychwale.

uniwersytet_3