Dzień Dziecka tradycyjnie w naszych szkołach obeszliśmy na sportowo.

Przy sprzyjającej pogodzie i w atmosferze prawdziwego współzawodnictwa sportowego spędzili Dzień Dziecka uczniowie rychwalskich szkół.
W środę 1 czerwca br. zorganizowano „Letnią Gminną Spartakiadę Sportową”. Tradycyjnie zawody sportowe rozpoczął bieg samorządowców oraz dzieci sprzed budynku Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale ulicą Sportową i zakończył się na Stadionie Miejskim w Rychwale, gdzie rozegrano zaplanowane konkurencje. Młodzi sportowcy mierzyli swoje siły w biegach na kilku dystansach, w biegach sztafetowych, rzutach piłeczką palantową, rzutach piłką lekarską oraz w meczu piłki siatkowej. W spartakiadzie udział wzięły drużyny sportowe ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy.
Ostateczne wyniki w klasyfikacji ogólnej przedstawiają się następująco:
I miejsce Zespół Szkół w Rychwale
II miejsce Szkoła Podstawowa w Jaroszewicach Grodzieckich
III miejsce Szkoła Podstawowa w Grochowach
W spartakiadzie udział wzięły także szkoły podstawowe z Kuchach Kościelnych, Białej Panieńskiej i Dąbroszyna. Jak zawsze takim wydarzeniom przyświeca cel, którym jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Zawody sportowe to nie tylko rywalizacja, ale również dobra zabawa, której i tym razem nie zabrakło.

Dzień Dziecka 2016_1 zdjęcie przedstawia: grupę stojących ludzi na drodze ludzi