W dniu 1 maja 2016 roku odbyła się „Rychwalska Majówka”, tym razem połączona z obchodami „Gminnego Dnia Strażaka”.

 Majówkę poprzedził pierwszy w tym roku rajd rowerowy, który odbył się w sobotę 30 kwietnia br. Wzięło w nim udział około 40 miłośników dwóch kółek. Uczestnicy rajdu wystartowali z Placu Wolności w Rychwale i przejechali ponad 25 km trasę prowadzącą przez takie miejscowości jak: Dąbroszyn, Czyżew, Rozalin, Modlibogowice, Kuchary Borowe, Jaroszewice Grodzieckie i Grabowa. Na zakończenie rajdu, wszyscy uczestnicy zasiedli wspólnie przy ognisku. Kolejny dzień majówki rozpoczął się również na sportowo, Turniejem Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Rychwała, który odbył się w Hali widowiskowo-sportowej w Rychwale oraz Turniejem Piłki Nożnej Mieszkańców Sołectw o Puchar Burmistrza Rychwała na Stadionie Miejskim w Rychwale. W turnieju Piłki Nożnej rywalizowało 12 drużyn z 10 sołectw. Pierwsze miejsce wywalczyło sołectwo Święcia, drugie sołectwo Dąbroszyn, a trzecie drużyna Młodzików z Rychwała. Pozostałe zespoły: z Rychwała (drużyna Oldboy i drużyna Średnich), z Białej Panieńskiej, Grochów, Kuchar Kościelnych, Jaroszewic Rychwalskich, Zosinek, Siąszyc, Lubin za udział w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wybraliśmy również Króla Strzelców. Został nim Kamil Nowak z Rychwała. W Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt udział wzięło 6 drużyn. Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z drużyny MKS MOS TUREK, na drugim miejscu uplasowały się nasze dziewczęta z drużyny LKS Zjednoczeni Rychwał, trzecie miejsce przypadło drużynie GKS Sompolno. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.
Drugą część uroczystości pierwszomajowych zainicjował przemarsz zastępów strażackich na cmentarz parafialny w Rychwale, gdzie złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą. Następnie wszyscy uczestnicy przemarszu wzięli udział w Mszy Świętej w intencji strażaków.
Kolejnym punktem Rychwalskiej Majówki był ponad dwugodzinny koncert Orkiestry Quantum pod batutą Zbigniewa Osajdy, który odbył się w Parku Miejskim w Rychwale. Zakończeniem majówki była wspólna zabawa z zespołem Sing Band.
Dziękujemy tym wszystkim, którzy świętowali z nami i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną Rychwalska Majówkę.

Rychwalska Majówka 2016_10

Przejdź do galerii>>

Relacja Wirtualny Konin

Relacja TV Wielkopolska