W sobotę 16 stycznia 2016 r. w sali OSP w Rychwale po raz szósty samorząd Gminy i Miasta Rychwał zorganizował Bal Charytatywny.

W tym roku dochód z licytacji zostanie przeznaczony na leczenie trzyletniego Franka, chorującego na porażenie mózgowe. Podczas licytacji uczestnicy balu po raz kolejny otworzyli swoje serca i dzięki ich hojności udało się zebrać ponad 23 000,00 zł. Pod młotek poszły m.in. obraz namalowany przez młodzież z Liceum Plastycznego w Kole, obraz haftowany techniką haftu krzyżykowego autorstwa Pani Zofii Woźniak – mieszkanki naszej gminy, dzik, whisky oraz tort. Zebrana kwota pozwoli pomóc nie tylko bohaterowi naszego balu ale również kolejnym najbardziej potrzebującym rodzinom. Rychwalski Bal Charytatywny jest imprezą, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych gminy Rychwał. Dzięki zorganizowanych w latach 2011-2015 bali charytatywnych, udało nam się wesprzeć 58 osób. Jak zawsze pomoc kierowana była do najbardziej potrzebujących rodzin. Pozyskane środki w wysokości 63 452,00 zł umożliwiły wyjazd dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na turnusy rehabilitacyjne (łącznie 40 osób), a także wsparcie pieniężne dla 18 osób.
Za każdy gest życzliwości w imieniu potrzebujących, niepełnosprawnych dzieci z terenu gminy Rychwał, ich rodzin, serdecznie dziękujemy. Głęboko wierzymy, iż okazany dar serca i przyjazna dłoń będą nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra innych.

Zobacz relację TV Wielkopolska>>

Zobacz relację Wirtualny Konin>>

Rychwalski Bal Charytatywny 2016: zdjęcie przedstawia kobietę i mężczyznę na scenie trzymających mikrofony

Przejdź do galerii>>