Nabór wniosków do projektu „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie gmin Golina, Rychwał, Tuliszków i Wierzbinek”

Gmina Rychwał ogłasza nabór wniosków do projektu partnerskiego obejmującego wykonanie instalacji fotowoltaicznych wytwarzających z promieniowania słonecznego energię elektryczną przeznaczoną na potrzeby budynków mieszkalnych.

Gmina Rychwał wraz z 3 gminami partnerskimi będzie się ubiegać o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Działania 3.1: „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych" Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020. Realizacja inwestycji będzie uzależniona od pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych (uzyskania dotacji).

W ramach projektu w gminie Rychwał planowana jest budowa ok. 170 mikroinstalacji na potrzeby budynków mieszkalnych osób fizycznych. Szacunkowy koszt 1 instalacji o mocy 3 kW to 20 tys. złotych – szacunkowy wkład mieszkańca to około 3 tys. złotych. Mikroinstalacje mogą być wykorzystywane wyłącznie na potrzeby gospodarstwa domowego.

Wniosek o udział w projekcie dostępny jest w Urzędzie Gminy i Miasta – Biuro Obsługi Interesanta oraz na stronie internetowej www.rychwal.pl - w zakładce Aktualności – Ogłoszenia.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w terminie od 3 kwietnia 2017 r. do 21 kwietnia 2017 r. w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, Plac Wolności 16, 62-570 Rychwał.

Osoby deklarujące chęć udziału w projekcie zobowiązane są do złożenia wniosku wraz z ankietą i fakturami za energię za rok 2016. Aby nieruchomość mogła być włączona do projektu, konieczne jest spełnienie warunków technicznych umożliwiających efektywną pracę mikroinstalacji:
- usytuowanie, kształt i powierzchnia dachu umożliwiające montaż ogniw,
- brak zacienienia, które ograniczałoby wytwarzanie energii elektrycznej przez ogniwa.

Informacje na temat projektu dostępne są pod nr tel. 63 248 10 01 wew. 22 i 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w pok. nr 7 Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale.

Ze względu na z góry określoną liczbę planowanych do realizacji instalacji o wyborze lokalizacji decydować będzie kolejność zgłoszeń. W pierwszej kolejności do projektu zostaną zakwalifikowane osoby, na rzecz których gmina nie realizowała przydomowych oczyszczalni ścieków oraz instalacji fotowoltaicznych.

Zapraszam naszych mieszkańców do zapoznania się z Regulaminem naboru wniosków dostępnym na stronie www. rychwal.pl w zakładce Aktualności – Ogłoszenia i składania wniosków o udział w projekcie.

Ankieta - panele fotowoltaiczne

Informacja o naborze wniosków

Regulamin naboru wniosków

Wniosek o udział w projekcie