Wielkopolska Odnowa Wsi – IX edycja konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”

Gmina Rychwał w ramach IX edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”, organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego pozyskała środki na realizację dwóch projektów:

1. „U źródeł znamienitego rodu Kossaków – promocja dziedzictwa kulturowego wsi Siąszyce na sportowo”.

W ramach przedsięwzięcia odbyły się trzy rajdy rowerowe „Śladami Juliusza Kossaka”, warsztaty malarskie dla dzieci szkól podstawowych, odnowiono pomieszczenie Izby Pamięci Juliusza Kossaka w budynku przedszkola w Siąszycach, stworzono stronę internetową sołectwa Siąszyce (adres: http://siaszyce.pl/ oraz zorganizowano spotkanie z Joanną Jurgałą- Jureczką, autorką od wielu lat piszącą o dziejach Kossaków.

Koszt całkowity przedsięwzięcia: 16 719,96 zł

Dotacja celowa Samorządu Wielkopolskiego: 10 501,00 zł

Galeria zdjęć

1. „Zagospodarowanie centrum miejscowości w Kucharach Kościelnych – remont i wyposażenie pomieszczeń świetlicy wiejskiej w budynku OSP w Kucharach Kościelnych”.

Dzięki realizacji projektu udało się wyremontować pomieszczenia świetlicy w budynku OSP w Kucharach Kościelnych oraz zakupić do zaplecza kuchennego świetlicy m. in. kuchnię gazową, zlew, zastawę stołową, garnki.

Koszt całkowity przedsięwzięcia: 57 336,81 zł

Dotacja celowa Samorządu Wielkopolskiego: 28 000,00 zł

Galeria zdjęć

Informacja na temat programu Wielkopolska Odnowa Wsi

Wielkopolska Odnowa Wsi – VIII edycja konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”

Gmina Rychwał w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi zrealizowała projekt pn. „Święcia dla dzieci – zagospodarowanie terenu przy remizie strażackiej w miejscowości Święcia”. W wyniku tego przedsięwzięcia powstał plac zabaw w miejscowości Święcia.
Zadanie zrealizowała firma EKO-INVEST” Artur Smelczyński z Rychwała.
Wartość przedsięwzięcia to 23 392,14 zł, z czego dofinansowanie przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wyniosło 13 476,00 zł.

swiecia dla dzieci 1

swiecia dla dzieci 2

swiecia dla dzieci 3

tablica swiecia dla dzieci 4