Gmina i Miasto Rychwał
Konsultacje w sprawie projektów Programów Współpracy Gminy Rychwał z organizacjami pozarządowymi

Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie działające na terenie Gminy Rychwał do konsultacji:
- Projektu Programu Współpracy Gminy Rychwał z organizacjami pozarządowymi w roku 2015
- Projektu Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Rychwał z organizacjami pozarządowymi w latach 2015 - 2018.
Termin konsultacji został ustalony od dnia 16 października 2014 r. do dnia 24 października 2014 r. Wypełniony formularz „Ankiety konsultacyjnej” należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do godz. 13:00 w dniu 24.10.2014 r. do Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, pokój nr 8, Plac Wolności 16, 62-570 Rychwał lub przesłać na adres e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ,

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w dniu 24 października 2014 r. o godz. 13:00 w Sali narad Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, Plac Wolności 21.


PUNKT INFORMACYJNY FUNDUSZY EUROPEJSKICH


Gminny Dzień Edukacji Narodowej


We wtorek 14 października w Zespole Szkół w Rychwale jak co roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Relacja TV Wielkopolska

Więcej...
Hala widowiskowo – sportowa w Rychwale – Sportowym Obiektem Roku 2014


Nieco ponad rok temu na Stadionie Miejskim w Rychwale rozpoczęła się budowa hali widowiskowo-sportowej. Dziś prace zmierzają ku końcowi i już w przyszłym miesiącu będzie można korzystać z nowego obiektu. Inwestycja będąca wspólnym sukcesem władz lokalnego samorządu oraz mieszkańców jest jedną z największych w ostatnich latach.

Więcej...
Plac przy Kościele p.w. Trójcy Świętej w Rychwale


12 października br. w Rychwale odbyła się uroczystość poświęcenia oraz oficjalnego oddania do użytku terenu przy kościele p.w. Trójcy Świętej w Rychwale. Uroczystość rozpoczęła Msza święta, celebrowana przez Ks. Prałata Artura Niemira Kanclerza Kurii Włocławskiej. Po Mszy świętej jej uczestnicy przeszli na nowo powstały plac, by wspólnie uczestniczyć w poświęceniu.

Więcej...
MegaMatma w bibliotece


Życzenia


Jesteśmy aktywni


Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rychwale rozpoczął swą działalność wiosną tego roku i już można zauważyć efekty jego pracy. Wśród wielu ciekawych inicjatyw i niegasnącej energii do działania, członkowie realizują kolejny projekt, na który pozyskano środki w ramach konkursu. 
Projekt pn. „Jesteśmy aktywni, więc działamy” ukazuje, że osoby 50+ są aktywnymi członkami naszej społeczności, którzy inicjują ciekawe przedsięwzięcia, mają ogromny potencjał wiedzy, umiejętności i pomysłów. Utwierdza nas to w przekonaniu, że działania takie są słuszne i bardzo potrzebne, gdyż odpowiadają na istotne potrzeby rychwalskiej społeczności.
Z otrzymanego wsparcia finansowego został zakupiony rzutnik, ekran, flipchart, radiomagnetofon, a także zorganizowano zajęcia taneczne.

Więcej...
Kolejne zadanie drogowe wykonane
W gminie Rychwał zakończono kolejną inwestycję infrastrukturalną i w dniu 10 października br. przekazano do użytku 700 m drogi w miejscowości Jaroszewice Grodzieckie (Kolonia). Mieszkańcy mogą zapomnieć już o wszelkich nierównościach jakie znajdowały się na miejscowej drodze, gdyż dzięki modernizacji dotychczasowa droga żużlowa zyskała utwardzenie i nawierzchnię bitumiczną.
Wykonanie w tak szybkim tempie prac dla mieszkaniowców tej miejscowości było ogromnym zaskoczeniem, dlatego też w bardzo szczególny sposób wyrazili swoją wdzięczność.

Więcej...
ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DLA BIBLIOTEK


Pamięci Prymasa Tysiąclecia


W minioną niedzielę (5 X 2014 r.) w Kościele Trójcy Świętej w Rychwale, odbyła się szczególna uroczystość, poświęcona Prymasowi Tysiąclecia kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

Więcej...
Plener rysunkowo-malarski za nami


Przez dwa tygodnie 54  najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych z całej Polski brało udział w XXII Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo - Malarskim im. Krystyny Drążkiewicz, który w tym roku miał miejsce w Gminie Rychwał.

Więcej...
Powstał kolejny plac zabaw...


W czwartek 2 października , dzieci od rana do wieczora testowały nowe urządzenia na placu zabaw, który powstał przy szkole Podstawowej w Jaroszewicach Grodzieckich.

Więcej...
Jubileusz Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego27 września br.  odbyły się uroczystości upamiętniające 120 rocznicę powstania Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego.  Klub jest najstarszym i uznanym stowarzyszeniem sportowym w Kaliszu. Uroczystość jubileuszową poprzedziła msza święta w kaliskiej katedrze w intencji wszystkich wioślarzy i wodniaków.

 

Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie

Więcej...
«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 3 of 50