Gmina i Miasto Rychwał
Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Więcej...
ZAPROSZENIE


INFORMACJA

Informujemy, że do tut. Urzędu wpłynęło zawiadomienie o planowanym zgromadzeniu publicznym organizowanym przez Związek Zawodowy Rolnictwa SAMOOBRONA w dniach 24.02.2015 r. – 27.02.2015 r. w godz. 9.45 – 16.00 na drodze krajowej nr 25 (okolice ronda w Rychwale). W związku z powyższym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na ww. drodze.


„DOBRZE TRAKTUJESZ MNIEJ RYZYKUJESZ”

„DOBRZE TRAKTUJESZ MNIEJ RYZYKUJESZ" - informacja KRUS


XVII Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

XVII Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego dobiegła końca. Na podium obok Kazimierza Biskupiego i Kleczewa znalazła się Gmina Rychwał. Sportowe zmagania spartakiady  trwały trzy dni. Zawody zostały rozegrane 7 i 8 lutego w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Kleczewie oraz 15 lutego w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Relacja TV Wielkopolska
Relacja Wirtualny Konin
Relacja Konin Nasze Miasto

Więcej...
Bal Karnawałowy w Przedszkolu "Plastuś"

W czwartek 12 lutego 2015 w Przedszkolu Samorządowym Plastuś w Rychwale odbył się "Bal Karnawałowy dla Dzieci". Mali milusińscy tańczyli w pięknych, bajkowych strojach w rytm muzyki dyskotekowej. Zabawie towarzyszyła radość i humor. Punktem kulminacyjnym balu były liczne konkursy z nagrodami. Impreza zakończyła się wspólnym tańcem do utworu "Schokolade". Pracownicy Przedszkola Plastuś dziękują wszystkim Rodzicom za przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci. Następny bal karnawałowy już za rok.

Więcej...
FERIE W BIBLIOTECE

 


FERIE ZIMOWE W GMINIE RYCHWAŁ

Harmonogram zajęć


"Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza kolejną, XIII edycję Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", Kategoria: gospodarstwa indywidualne organizowanego wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Państwową Inspekcją Pracy. Patronat medialny: AGROmechanika, AGRO News com .pl, AGRO SERWIS, TVP 1, Zielony Sztandar.

Szczegółowe informacje na stronie  www.krus.gov.pl

Więcej...
IV Sesja Rady Miejskiej w Rychwale

W dniu 12 lutego 2015 r./czwartek/ o godz. 13:00 w sali narad Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, Plac Wolności 21 odbędzie się IV Sesja Rady Miejskiej w Rychwale.

Zawiadomienie


"Równać sznase 2015"


ZMIANY W GOSPODARCE ODPADAMI

Informujemy, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 28 listopada 2014 r. uchwalił ustawę o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r. poz. 87), która wchodzi w życie z dniem 01.02.2015 r.
Powyższa nowelizacja, zmieniając art. 6k ust. 4 ustawy, likwiduje możliwość ustanawiania dopłat do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
W praktyce oznacza to, że z mocy prawa uchwalonego przez Sejm ustalone przez Radę Miejską w Rychwale dopłaty przestają obowiązywać. Ma to wpływ na wysokość należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Właściciele nieruchomości, którzy w deklaracjach uwzględnili należną im dopłatę, są zobowiązani w terminie 14 dni od daty wejścia w życie w/w ustawy, tj. do 14 lutego 2015 r. złożyć nową deklarację, w której nie będą uwzględniane obowiązujące do 31 stycznia 2015 r. dopłaty (zgodnie z art. 6m ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach).

Mając powyższe na uwadze zwracam się z prośbą o zgłoszenie się do Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, w pok. nr 7, w terminie do 14 lutego 2015 r. celem złożenia deklaracji.

Informacji udziela: Agnieszka Lewandowska tel. 63 2481001 wew. 40.

DEKLARACJA


Przedstaw swoją inicjatywę całej Wielkopolsce!

Centrum PISOP zaprasza do udziału w Konkursie pn.: „Działania Godne Uwagi”. Celem Konkursu jest upowszechnienie działań zrealizowanych przez wielkopolskie­­ podmioty ekonomii społecznej (m.in. organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, centra i kluby integracji społecznej) na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Więcej...
«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 3 of 55