Gmina i Miasto Rychwał
Zmiana przepisów dotyczących wydawania kart parkingowych

Zgodnie z ustawą z dnia 23 października 2013 nr. o zmianie ustawy - Prawo o drogowym oraz niektórych innych ustaw, ogłoszoną w Dzienniku Ustaw z dnia 5 grudnia 2013 r. poz. 1446 Starostwo Powiatowe w Koninie informuje, że w 2014 roku zmieniają się zasady wydawania kart parkingowych. Wszystkie obecnie obowiązujące karty parkingowe, wydane na czas określony oraz na stałe stracą ważność 30 listopada 2014 r.

Szczegółowe informacje


RYCHWALIA 2014

Więcej...
Zawody Sportowo - Rekreacyjne Grupy Oldboy

W niedzielę 8 czerwca  dziewięć drużyn pożarniczych z terenu naszej gminy wzięło udział w Zawodach Sportowo – Rekreacyjnych grupy Oldboy, które już po raz siódmy odbyły się w Dąbroszynie.

Więcej...
Siódme miejsce w Polsce - Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie

Od lutego do czerwca 2014r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie brali udział w nowatorskim projekcie przyrodniczym zorganizowanym przez wydawnictwo Nowa Era oraz Polską Grupę Energetyczną S.A. pracując w Klubie Czterech Żywiołów.

Więcej...
Teatrzyk w rychwalskiej bibliotece

W miniony piątek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rychwale odbyło się  przedstawienie teatralne dla najmłodszych czytelników pt.: „O Panience Miotełce, co sprzątać nie chciała” w wykonaniu Teatru Moralitet z Krakowa. Celem spektaklu było przekazanie dzieciom istotnej kwestii ochrony środowiska, poruszenie zagadnienia związanego z utrzymaniem porządku oraz dbaniem o higienę osobistą.

Dzieci śledząc losy Panienki Miotełki mogły dowiedzieć się dlaczego należy dbać o higienę osobistą, oraz dlaczego trzeba chronić środowisko. Przypomniały sobie również pojęcia takie jak: segregacja odpadów czy recykling.Złote i diamentowe gody par małżeńskich


Złote i diamentowe gody to niezwykłe wydarzenie i wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 i 60 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego gmachu, któremu na imię rodzina.

Relacja TV Wielkopolska

Więcej...
KONKURS FOTOGRAFICZNY

Więcej informacji na stronie: http://www.umww.pl/departamenty_departament-sportu-i-turystyki_stypendia-i-nagrody-sportowe-marszalka


Głosujmy na Sołtysa z gminy Rychwał!

Po raz kolejny „Wydawnictwo – Przegląd Koniński” organizuje Plebiscyt na Najpopularniejszego Sołtysa Regionu Konińskiego. Pierwszy etap gminny już za nami. Teraz rozpoczyna się głosowanie SMS-owe oraz na specjalnych kuponach wydrukowanych w PK.
Naszym kandydatem do Plebiscytu jest Pan Marek Mizerski- Sołtys wsi Dąbroszyn.
Prosimy wszystkich o oddawanie głosów na sołtysa z Gminy Rychwał – Marka Mizerskiego.
wyślij SMS na numer 71160
o treści: soltys.4 lub
wypełnij kupon konkursowy publikowany na łamach „Przeglądu Konińskiego"

Więcej...
Absolutorium dla Burmistrza
W dniu 29 maja br. w Sali Narad Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale odbyła się XLIX Sesja Rady Miejskiej, poświęcona m.in. wykonaniu budżetu za rok 2013 oraz udzieleniu absolutorium Burmistrzowi Rychwała.

Relacja Wirtualny Konin

Więcej...
Zawody "OLDBOY"


Letnia Gminna Spartakiada Sportowa


W poniedziałek 2 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka zorganizowano „Letnią Gminną Spartakiadę Sportową”. Tradycyjnie zawody sportowe rozpoczął bieg samorządowców oraz dzieci sprzed budynku Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale ulicą Sportową i zakończył się na Stadionie Miejskim w Rychwale, gdzie rozegrano zaplanowane konkurencje.
Więcej...
"IV Piknik Rodzinny" w Grabowej31 maja br. odbył się kolejny „Piknik Rodzinny” w Grabowej, tym razem pod hasłem „Europejskie rytmy i  europejskie smaki”. Organizatorami spotkania byli Burmistrz  Rychwała, Sołectwo Grabowa, Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego  Wieku, Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" oraz LKS „Zjednoczeni” Rychwał.  Dla uczestników pikniku, tych najmłodszych oraz starszych przygotowano wiele atrakcji.
Więcej...
INFORMACJA - KURENDA

W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – deszczu nawalnego, jakie miało miejsce na terenie Gminy i Miasta Rychwał w dnia 27 – 28 maja br., które  spowodowało znaczne szkody w uprawach rolnych, prace rozpocznie Zespół Komisji szacującej powstałe straty, który na podstawie osobistych zgłoszeń rolników będzie spisywał protokoły strat.
W przypadku stwierdzenia szkód w prowadzonym gospodarstwie, straty można   zgłaszać do Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale – pokój nr 1 w nieprzekraczalnym terminie do 10 dni od dnia ich wystąpienia.

INFORMACJA

Więcej...
«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 3 of 45