Gmina i Miasto Rychwał
Plener Rysunkowo-Malarski w Rychwale

Już po raz dwudziesty drugi odbywa się Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski. W tym roku uczestnicy przyjęli zaproszenie Burmistrza Rychwała Stefana Dziamary i przyjechali do Grochów. W plenerze, który zakończy się 27 września wernisażem w Rychwale bierze udział pięćdziesięciu czterech uczniów z trzydziestu szkół z całej Polski.
Relacja Wirtualny KoninKONIŃSKA MASA ROWERZYSTÓW W GMINIE RYCHWAŁW minioną sobotę 20 września  z Placu Wolności w Koninie wystartowała siódma edycja Masy Rowerzystów w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu. Tym razem rowerzyści mieli do przejechania, aż 36 km.
Więcej...
Manewry strażackie i ewakuacja szkoły

Dnia 19 września 2014 r. w Zespole Szkół w Rychwale odbyły się manewry strażackie, które w tym roku zostały połączone z ćwiczeniami ewakuacji szkoły. Wzięło w nich udział osiem jednostek gaśniczych OSP z Rychwała, Dąbroszyna, Grochów, Siąszyc, Święci, Glin, Jaroszewic Grodzieckich i Bronik. W manewrach uczestniczyło 72 druhów strażaków oraz 601 uczniów i pracowników szkoły.

Więcej...
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rychwale

Koleżanki i koledzy, słuchacze  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rychwale serdecznie zapraszamy na: Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się dnia 02 października o godz. 17:00 w sali OSP w Rychwale Zarząd UTW w Rychwale


Zakończenie budowy kolejnych przydomowych oczyszczalni ścieków

W dniu 16 września 2014 r. dokonano odbioru końcowego inwestycji pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Rychwał –  etap II”. W ramach  realizowanej inwestycji wybudowano 26 przydomowych oczyszczali ścieków w miejscowościach: Jaroszewice Grodzieckie, Jaroszewice Rychwalskie, Kuchary Kościelne, Siąszyce, Wardężyn, Złotkowy.

Więcej...
Owoce i warzywa


Późne lato i jesień to okres obfitości owoców i warzyw.

Jabłka , śliwki, gruszki, papryka są bogate w witaminy i cenne w składniki odżywcze.

 

Konserwuj owoce i warzywa


XI Rychwalskie Impresje Muzyczne

XI Impresje Muzyczne – Piknik Orkiestr Dętych za nami. Impreza rozpoczęła się w niedzielne popołudnie 14 września br. uroczystą paradą orkiestr, motocyklistów oraz konnych zaprzęgów z Placu Wacława Jedyńskiego do Parku Miejskiego w Rychwale.

Relacja TV Wielkopolska

Relacja Wirtualny Konin

Relacja Konin Nasze Miasto

Więcej...
Informacja Burmistrza Rychwała

Burmistrz Rychwała informuje, że w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, Plac Wolności 16, na okres 21 dni od dnia 16 września 2014 r. zostały wywieszone dwa wykazy dotyczące wydzierżawienia oraz sprzedaży nieruchomości:

1.  Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Rychwał przeznaczonych do dzierżawy w drodze bezprzetargowej- WYKAZ
2.  Wykaz nieruchomości stanowiącej własność Gminy Rychwał przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargowej -  WYKAZ


Ogłoszenie o przetargach ustnych nieograniczonych

Burmistrz Rychwała ogłasza przetargi ustne nieograniczone na:
-  zbycie nieruchomości zabudowanej po byłej mleczarni w Rychwale stanowiącej własność  Gminy Rychwał - Ogłoszenie o przetargu
- zbycie nieruchomości zabudowanej po byłej bazie gospodarki komunalnej  w Rychwale stanowiącej własność  Gminy Rychwał – Ogłoszenie o przetargu


Rychwalskie "Potopu" czytanie

W minioną sobotę 13 września br . Gmina Rychwał już po raz kolejny wzięła udział w odsłonie Narodowego Czytania – akcji zainicjonowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W tym roku wspólnie czytaliśmy „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Na scenie Amfiteatru w Parku Miejskim w Rychwale usłyszeliśmy fragment  „Potopu”.

Relacja Wirtualny Konin

Więcej...
Zostań menagerem turystyki wiejskiej

Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” zaprasza mieszkańców gmin: Golina, Rzgów, Rychwał, Stare Miasto, Grodziec i Tuliszków, pracujących (lub planujących podjęcie pracy) w branży turystycznej do udziału  w bezpłatnym projekcie szkoleniowo – doradczym „MENAGER TURYSTYKI WIEJSKIEJ”.


Więcej...
Badania profilaktyczne - spotkanie edukacyjne

Zapraszamy osoby, które zapisały się na bezpłatne badania profilaktyczne raka jelita grubego oraz prostaty na SPOTKANIE EDUKACYJNE, które odbędzie się w dniu 16 września br. o godz. 10:45 w sali OSP w Rychwale. Podczas spotkania, zainteresowanym uczestnikom zostaną rozdane specjalne probówki do przygotowania materiału do badań.


Narodowe czytanie

Więcej...
«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 3 of 49