Gmina i Miasto Rychwał
Komenda Miejska PSP w Koninie OSTRZEGA

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie informuje firmy, instytucje oraz zakłady pracy z terenu  miasta Konina i powiatu konińskiego, że nie jest organizatorem płatnych szkoleń, seminariów czy sympozjów o tematyce dotyczącej ochrony przeciwpożarowej, które połączone są z koncertami oraz z występami artystycznymi. Ponadto nie wspieramy i nie uczestniczmy w tego typu imprezach. 
Z uwagi na otrzymywane sygnały o propozycji sprzedaży po znacznie zawyżonych cenach czujników tlenku węgla i dymu,  pod pretekstem obowiązku wyposażania obiektów użyteczności publicznej w te urządzenia, apelujemy aby nie działać pochopnie i potwierdzać zasadność ich instalowania.
W przypadku podawania się osób za funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Koninie podczas proponowania różnego rodzaju płatnych szkoleń oraz sprzedaży sprzętu przeciwpożarowego, informujemy że istnieje możliwość kontaktu z Komendą Miejską PSP w Koninie w celu sprawdzenia wiarygodności tych osób.


XII Mistrzostwa Wielkopolski OYAMA Karate w Kata
W dniu 11 kwietnia 2015r. w Hali widowiskowo-sportowej w Rychwale odbyły się XII Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate w Kata. Organizatorem tej dużej i bardzo udanej imprezy był Turkowski Klub Karate i Gmina Rychwał.

Relacja Wirtualny Konin

Relacja TV Wielkopolska

Więcej...
Fundusze unijne dla samorządów i rolników 2014-2020

Rusza kolejny okres ubiegania sie o środki unijne 2014-2020, i mimo tego, że nowy okres programowania formalnie  już się rozpoczął, to najprawdopodobniej o fundusze unijne będzie można ubiegać się najwcześniej w połowie 2015 roku. Pozyskane środki będzie można zainwestować m.in. w badania naukowe i ich komercjalizację, kluczowe połączenia drogowe (autostrady, drogi ekspresowe), rozwój przedsiębiorczości, transport przyjazny środowisku (kolej, transport publiczny), cyfryzację kraju (szerokopasmowy dostęp do Internetu, e-usługi administracji) czy włączenie społeczne i aktywizację zawodową.

Więcej...
Wybory do Wielkopolskiej Izby Rolniczej

W tym roku, jak co cztery lata, odbędą się wybory do Wielkopolskiej Izby Rolniczej, która jest rolniczym samorządem zawodowym, działającym na rzecz rozwiązywania problemów rolnictwa i reprezentującym sprawy rolników na zewnątrz. Działalność Izby prowadzona jest poprzez biura powiatowe i jest wsparciem dla rolników. Biura te służą pomocą, aktualną informacją branżową oraz ofertą w zakresie szkoleń i edukacji rolniczej. Wybory, których celem jest wybór delegatów do Rady Powiatowej, zostały zarządzone na 31 maja 2015 r.

Więcej...
INFORMACJA


Informacja Burmistrza Rychwała

Burmistrz Rychwała informuje, że w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, Plac Wolności 16, na okres 21 dni od dnia 7 kwietnia 2015 r. został wywieszony wykaz dotyczący sprzedaży nieruchomości zabudowanej położonej w mieście Rychwał, oznaczonej nr ewidencyjnymi działek: 450/5, 443/4 i 451/7 o łącznej powierzchni 0,6595 ha (baza po byłym SKR). -  WYKAZ


Czy w gminie Rychwał przybędzie Rodzinny Plac Zabaw Nivea? Są na to szanse. Wystarczy zagłosować!
W tym roku firma Nivea organizuje konkurs dotyczący budowy rodzinnych małych kompleksów rekreacyjnych. W 40 lokalizacjach, które otrzymają najwięcej głosów powstaną nowoczesne i bezpieczne miejsca zabawy. Także Gmina Rychwał zgłosiła się do rywalizacji proponując lokalizację w Parku Miejskim, gdzie może powstać tzw. „Podwórko”.
Więcej...
„Ogólnopolskie upiększanie z Garnierem”

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Gmina Rychwał dostała się do drugiego etapu konkursu „Ogólnopolskie upiększanie z Garnierem”. Już dziś, tj. 26 marca na stronie www.ogolnopolskieupiekszanie.pl rusza wielkie głosowanie, w trakcie którego wybranych zostanie 10 zwycięskich lokalizacji.

Zachęcamy Państwa do głosowanie na zgłoszoną lokalizację mającą na celu rewitalizację Parku Miejskiego w Rychwale. W ramach konkursu „Ogólnopolskie upiększanie z Garnierem”  chcielibyśmy przede wszystkim wykonać nasadzenia krzewów, od strony drogi wojewódzkiej poprawiające bezpieczeństwo w obrębie placu zabaw dla dzieci, a także nasadzenia poprawiające estetykę i atrakcyjność parku miejskiego, wymianę małej architektury – ławki i kosze, a także nowe ogrodzenie.

REGULAMIN KONKURSU


Odgłosy Rychwalskie


„Polska na niebiesko 2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”Więcej informacji Polska na niebiesko


Gmina Rychwał 2 kwietnia przyłączyła się do akcji „Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski”, związanej z obchodami Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. W tym dniu, około godz. 20:00 budynek Urzędu Gminy będzie podświetlony na niebiesko.
Więcej...
Mikrodotacje Wielkopolska Wiara – konkurs dla organizacji pozarządowych


Centrum PISOP zaprasza: młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, grupy samopomocowe z terenu województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie na realizację projektów w jednej z dwóch kategorii:
• zadania mieszczące się w Sferze Pożytku Publicznego (art. 4 UDPPW) skierowane do mieszkańców województwa wielkopolskiego;
• zadania mające na celu rozwój Młodej Organizacji Pozarządowej. Wnioskowana kwota Mikrodotacji przeznaczonej na realizację projektu może wynieść do 5.000,00 zł. Więcej informacji

Więcej...
Gmina Rychwał miała nowego burmistrza – przez jeden dzień
Do zmiany w fotelu burmistrza doszło w środę, 1 kwietnia. Burmistrz Stefan Dziamara oddał na jeden dzień gminę Rychwał pod kierownictwo panu Przemysławowi Sikorskiemu.

Relacja Wirtualny Konin
Relacja TV Wielkopolska

Więcej...
Niedziela Palmowa w Złotkowach
W Niedzielę Palmową 29 marca 2015 r. w Domu Kultury w Złotkowach odbył się już po raz piąty Gminny Konkurs Wielkanocny. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Sołectwo Złotkowy i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Złotkowy przy współpracy z Burmistrzem Rychwała.

Relacja Wirtualny Konin

Wywiad z Burmistrzem Rychwała

Relacja TV Wielkopolska

Więcej...
Kuchary Kościelne: mają nowe komputery

Od 20 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kucharach Kościelnych mogą korzystać z czterech nowych laptopów. Nowy sprzęt, placówce przekazała zaprzyjaźniona firma. Dzieci z zaangażowaniem i wielką radością otwierały cenną przesyłkę.

Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie oraz ich rodzice serdecznie dziękują darczyńcy za przychylność, zrozumienie ich potrzeb, a także hojność i dobre serce.


«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 3 of 58