Gmina i Miasto Rychwał
Wybory sołtysa

2 stycznia 2015 r. na terenie Gminy Rychwał rozpoczęły się zebrania sołeckie w celu wyborów sołtysów oraz rad sołeckich. Poniżej prezentujemy harmonogram zebrań.


Budżet Gminy Rychwał na 2015 rok uchwalony jednogłośnie

Budżet jest jednym z najważniejszych dokumentów każdej jednostki samorządowej. Plan dochodów i wydatków Gminy Rychwał na rok 2015 został przyjęty podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej. Wszystkich 15 radnych głosowało za przyjęciem przyszłorocznego budżetu.

Planowane dochody gminy w 2015 roku wyniosą około 25 816 643,00 zł. Przewidywane wydatki natomiast to 24 859 363,28 zł.


Ogłoszenie o roztrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Rychwała informuje, iż rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze gminnym z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wspierania rodziny w gminie Rychwał w roku 2015.

Ogłoszenie


Rychwalskie Kolędowanie

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia już tradycyjnie na rychwalskim rynku rozbrzmiewają kolędy i pastorałki. Wszystko za sprawą corocznie organizowanego spotkania pn. „Rychwalskie kolędowanie”, w którym licznie uczestniczą mieszkańcy Gminy i Miasta Rychwał, a także przybyli  goście.

Relacja TV Wielkopolska

Więcej...
Sesja Rady Miejskiej w Rychwale

W dniu 30 grudnia 2014 r./wtorek/ o godz. 12:00 w sali narad Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, Plac Wolności 21 odbędzie się III Sesja Rady Miejskiej w Rychwale.

Zawiadomienie


Wybory do izb rolniczych 2015

Wielkopolska Izba Rolnicza informuje, że w dniu 25 listopada br. Krajowa Rada Izb Rolniczych zarządziła uchwałą Nr 9/2014 termin wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych na 31 maja 2015 roku.

Informacja na temat wyborów do izb rolniczych

Terminarz wykonania poszczególnych czynności związanych z przeprowadzeniem wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych

WIELKOPOLSKA IZBA ROLNICZA


Konkurs na "Najpiękniejszy stół wigilijny"


18 grudnia br. po raz kolejny, bo już trzeci raz odbył się w Zespole Szkół w Rychwale konkurs świąteczny pn. „Najpiękniejszy stół wigilijny”. W konkursie udział wzięli uczniowie Gimnazjum, klas I, II, III.
Więcej...
Hala w Rychwale już działa

W poniedziałek 15 grudnia w hali widowiskowo sportowej w Rychwale odbyły się pierwsze zajęcia sportowe w których udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Rychwale. W nowo powstałej hali można uprawiać m.in. takie dyscypliny jak: piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, czy futsal. Mamy nadzieję, że nowa hala pozwoli mieszkańcom naszej gminy rozwijać zainteresowania sportowe oraz godnie reprezentować nasz region.


Mikołajkowe niespodzianki


W niedzielę 14 grudnia br. już po raz kolejny odbyły się „Mikołajkowe niespodzianki”. Organizatorami spotkania, które miało miejsce w sali OSP w Kucharach Kościelnych był Samorząd Rychwała oraz mieszkańcy Kuchar Kościelnych.

Materiał Wirtualny Konin

Więcej...
Informacja

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rychwale otrzymał grant na zakup doposażenia do placu zabaw dla Przedszkola „Plastuś” w Rychwale w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”.
Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu, które trwa tylko do 21 grudnia br. Tu możesz zagłosować.

Biorąc udział w głosowaniu możesz zdecydować, czy przedszkole otrzyma dodatkowe nagrody w wysokości: 2 tys. zł, 3,5 tys. zł oraz 5 tys. zł.
Nagrody otrzymają organizacje, które zdobędą największą liczbę głosów. Liczymy na Państwa wsparcie.


Mikołajokowe niespodzianki

Więcej...
Gminny Konkurs Dekoracji Bożonarodzeniowych

Więcej...
«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 3 of 54