Gmina i Miasto Rychwał
NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

W dniu 25 marca 2015 r. rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Rychwał”. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rychwale. W terminie 5 dniu pozostali wykonawcy mogą odwołać się od tej decyzji. Planowany termin podpisania umowy to 31 marca 2015 r. Jednak, ze względu na konieczność zapewnienia mieszkańcom ciągłości odbioru odpadów, pracownicy PGKiM już od 25 marca dostarczają mieszkańcom harmonogram odbiorów, obowiązujący od kwietnia do grudnia 2015 r. W przypadku konieczności zmiany harmonogramu, będzie on ponownie dostarczony mieszkańcom.

HARMONOGRAM


DYŻUR POSELSKI


Działania Orkiestry Quantum GODNE UWAGI!!!


Orkiestra Dęta Quantum została laureatem konkursu Działania Godne Uwagi. O tytuł ten rywalizowało 112 akcji z całej Wielkopolski. Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP.
Więcej...
XXI Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kata

Blisko 200 zawodników rywalizowało o miejsca na podium podczas XXI Mistrzostw Polski Oyama Karate w Kata w Kole. Impreza odbyła się w Kole 7 marca 2015 roku, w hali MOSiR. Wśród nich nie zabrakło zawodniczki Oyama Karate  z Rychwała Katarzyny Smarz.

Więcej...
II Puchar Polski Zachodniej OYAMA PFK

W dniu 01.03.2015r. odbył się II Puchar Polski Zachodniej OYAMA PFK w Poznaniu, zorganizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki (WSSW) z Sensei Robertem Budnym (2 DAN) na czele. Turniej rozegrany został  w dwóch konkurencjach: Kata i Kobudo.  Sędzią głównym zawodów był Shihan Waldemar Leończyk (5 DAN). W Pucharze wystartowała zawodniczka Oyama karate z Rychwała Katarzyna Smarz prezentując wysoki poziom techniczny kata zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Z zawodnikami przebywali:  Sensei Włodzimierz Rygiert(4 DAN), Sensei Paweł Wasiak (1 DAN).

Więcej...
O pożarnictwie wiedzą już prawie wszystko

Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom w tym roku miał swoją 28. edycję. Na etapie gminnym zmagało się 15 uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Więcej...
Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych


I HALOWY TURNIEJ OLDBOY W PIŁCE NOŻNEJ - RYCHWAŁ 2015


W sobotę 14 marca br. w Hali widowiskowo – sportowej w Rychwale odbył się pierwszy Halowy Turniej Oldboy w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Rychwała. Do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn: Metrex Old ZET Gold, KWB Konin, MZK Konin, Rzgów i Rychwał.

Relacja Wirtualny Konin

Więcej...
BEZPŁATNE PORADY PRAWNE


Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym

Burmistrz Rychwała ogłasza przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości zabudowanej po byłej bazie gospodarki komunalnej w Rychwale, stanowiącej własność Gminy Rychwał.

Ogłoszenie o przetargu


Sesja Rady Miejskiej w Rychwale

W dniu 19 marca 2015 r./czwartek/ o godz. 13:00 w sali narad Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, Plac Wolności 21 odbędzie się V Sesja Rady Miejskiej w Rychwale.

Zawiadomienie


„U GENEZY NIEZWYKŁOŚCI RODU KOSSAKÓW”

Na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Rychwale w dniu 6 marca 2015 r. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie Henryk Janasek wygłosił prelekcję na temat rodu Kossaków. W spotkaniu uczestniczyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańcy Rychwała. Dyrektor w swym wystąpieniu  przybliżył biografię i twórczość  słynnych artystów Kossaków. Rodzina Kossaków została przedstawiona bardzo wnikliwie, a sama prelekcja została poparta licznymi zdjęciami  członków rodu Kossaków.

Więcej...
DRZWI OTWARTE


Święto Kobiet w Rychwale

W Hali widowiskowo – sportowej w Rychwale odbył się w niedzielę 8 marca Gminny Dzień Kobiet. Na zaproszenie Burmistrza Rychwała bardzo licznie przybyły mieszkanki naszej gminy, które miały okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu Sono Tuo - duetu muzycznego, który jako jedyny w Polsce śpiewa piosenki własne w języku włoskim.

Relacja - Wirtualny Konin

Więcej...
«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 3 of 57