Jubileusze Par Małżeńskich to bardzo ważne uroczystości, za sprawą których odczuwamy podziw i ogromny szacunek dla Jubilatów, którzy w miłości, wierności i zgodzie spędzili długie lata swego życia.

Zgodnie z tradycją władze samorządowe zaprosiły na wspólną uroczystość pary małżeńskie, które w roku 2019 obchodziły swój złoty jubileusz pożycia małżeńskiego. W spotkaniu uczestniczyło 12 par świętujących 50. rocznicę ślubu.
14 lutego 2020 r. w restauracji „Bursztynowa” w uroczystej oprawie Burmistrz Rychwała Stefan Dziamara, Zastępca Burmistrza Ewa Jędrzejczak oraz Kierownik USC w Rychwale Beata Lewandowska wręczyli parom obchodzącym Złote Gody „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP.
Złote gody świętowali: Maria i Józef Augustyniak, Jadwiga i Zdzisław Jakubowscy, Alicja i Ryszard Janowscy, Barbara i Wiesław Kaczmarek, Teresa i Zdzisław Kurowscy, Halina i Adam Lenard, Sabina i Henryk Pietrzak, Halina i Wiesław Radolak, Maria i Henryk Szymanowscy, Elżbieta i Wojciech Walczak, Marianna i Tadeusz Woźniak, Teresa i Ryszard Żelek.
O oprawę artystyczną zadbały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa z Jaroszewic Grodzieckich.
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale "Złote Gody" to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Dostojnym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, życząc długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu oraz radości na każdy dzień.

Galeria zdjęć

Relacja filmowa - TV Wielkopolska

Informacja prasowa - Tygodnik Przegląd Koniński