Od 30 sierpnia do 1 września 2019 roku Rychwał stał się rowerową stolicą XXXV Ogólnopolskiego Bursztynowego Rajdu Rowerowego po Wielkopolsce Wschodniej. Rajd odbywał się pod patronatem Burmistrza Rychwała Stefana Dziamary. Organizatorem wydarzenia była Sekcja Turystyki Rowerowej CIKLO Klubu Turystycznego PTTK w Koninie. Projekt wsparło również Starostwo Powiatowe i Miasto Konin. Osiemdziesięcioro uczestników z Łodzi, Warszawy, Płocka, Wałbrzycha, Strzelna, Inowrocławia, Pleszewa, Środy, Jarocina, Krotoszyna, Goliny, Rychwała, Kuchar Kościelnych i Konina poznało gościnność Gminy Rychwał. Baza rajdu mieściła się w Hali widowiskowo-sportowej w Rychwale. W sobotę 31 sierpnia cykliści zwiedzali najpiękniejsze zakątki naszej gminy. Pokonując 70 km trasę odwiedzili drewniany Kościół Wszystkich Świętych z 1795 r. w Kucharach Kościelnych, Izbę pamięci w Siąszycach oraz Kościół w Grochowach. Podczas podsumowania rajdu, które odbyło się w niedzielę laureaci konkursów otrzymali nagrody, a drużyny pamiątkowe puchary, wręczone przez Burmistrza Rychwała Stefana Dziamarę. Mamy nadzieję, że ten rajd na długo zapadnie w pamięci cyklistów, którzy jeszcze nie raz będą chcieli odwiedzić naszą gminę.

Rajd bursztynowy_23