Miniony weekend wyjątkowo aktywnie spędzili mieszkańcy Gminy Rychwał. Był Rajd Rowerowy i Piknik z okazji Dnia Rodziny. Mieszkańcy wzięli też udział w Letniej Powiatowej Spartakiadzie w Żychlinie.

Rodzinnym Rajdem Rowerowym z Rychwała w którym udział wzięło ponad 80 miłośników dwóch kółek, rozpoczęto w gminie Rychwał świętowanie Międzynarodowego Dnia Rodziny, który obchodzony jest w maju. Uczestnicy po przejechaniu trasy liczącej ponad 20 km dotarli do mety, gdzie na Stadionie odbywał się Piknik zorganizowany przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Dąbroszynie, Sołectwo Dąbroszyn pod patronatem honorowym Burmistrza Rychwała Stefana Dziamary. Atrakcji nie brakowało. Były konkursy i loteria z nagrodami, pokaz Karate, gry, zabawy i animacje dla dzieci, oraz dmuchańce. Gościem wydarzenia była Orkiestra Dęta z Parafii Królików, która wykonała wspaniały koncert. Na wszystkich czekała pyszna grochówka, a panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Dąbroszyna i Wardężyna częstowały regionalnymi przysmakami.

W dniach 25- 26 maja w Żychlinie w duchu sportowej rywalizacji odbyły się Powiatowe Eliminacje XXI Letniej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego. W rywalizacji gmin powiatu nie mogło zabraknąć Rychwała. Sportowcy z naszej gminy jak zwykle nie mieli sobie równych. Puchar za zajęcie I miejsca bardzo dużą przewagą punktową w klasyfikacji ogólnej, trafił w ręce naszej rychwalskiej drużyny. Najlepsi będą reprezentować powiat koniński podczas Wojewódzkiej Spartakiady w Żerkowie 16 czerwca br. Gratulujemy i już dziś życzymy powodzenia!

PRZEJDŹ DO GALERII