We wtorek 6 lutego odbyła się pierwsza w nowym roku sesja Rady Miejskiej w Rychwale. Jednym z tematów poruszonych podczas spotkania było bezpieczeństwo mieszkańców. Na sesję w Rychwale przybyli Komendant Komisariatu Policji w Rychwale kom. Waldemar Adamczyk oraz dzielnicowy mł. asp. Michał Wilczyński.
Wszystko za sprawą podpisanego w dniu 30 listopada 2017 r. porozumienia pn. „ Razem dla bezpieczeństwa”, którego celem jest faktyczne zbliżenie policji do społeczeństwa i zainteresowanie go szeroko pojmowaną problematyką bezpieczeństwa, a także promowanie pracy dzielnicowych oraz reakcja na sygnały dopływające od społeczeństwa, między innymi dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Projekt ma na celu realizację działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gmin powiatu konińskiego.
Podczas wtorkowej sesji policjanci omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem ze szczególnym naciskiem na najnowsze narzędzia służące do jego poprawy, a więc „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” dostępną na stronie policja pl. (http://www.policja.pl/…/mapa-zagrozen-bezpie…/33880,dok.html) na której można zaznaczyć zagrożone miejsca w swojej okolicy oraz mobilną aplikację „Moja Komenda” dzięki której można, znając nazwisko dzielnicowego lub wpisując nazwę miejscowości, bardzo łatwo zlokalizować w telefonie dzielnicowego.
Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu. Można się z nim skontaktować za pomocą aplikacji lub telefonicznie. Aktualny wykaz dzielnicowych z gminy Rychwał można znaleźć na stronie www.konin .policja.gov.pl w zakładce prewencja, dzielnicowi (http://www.konin.policja.gov.pl/…/56948,Dzielnicowi-w-gmini…).

dla bezpieczeństwa_4