W dniu dzisiejszym Samorząd Rychwała we współpracy z Wojewódzkim Specjalistycznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza zorganizował bezpłatne badanie płuc dla mieszkańców gminy Rychwał, w ramach programu Profilaktyki schorzeń układu oddechowego. Program finansowany jest ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego.
Badania odbyły się w ruchomym specjalistycznym ambulansie przy Sali OSP w Rychwale i obejmowały zdjęcie rtg klatki piersiowej wykonywane nowej generacji cyfrowym aparatem rentgenowskim oraz spirometrię.
Mieszkańcy dość licznie odpowiedzieli na zaproszenie. W badaniach spirometrii oraz prześwietleniu klatki piersiowej uczestniczyło prawie 150 osób.
Dziękujemy wszystkim za udział w przeprowadzonych badaniach. Pamiętajmy, że troska o własne zdrowie, a tym samym podejmowanie działań profilaktycznych jest kluczowym czynnikiem sukcesu w walce z chorobą. Stąd prosimy o liczny udział w organizowanych badaniach, gdyż wykrycie choroby we wczesnym stadium rozwoju często pomaga na uniknięcie przykrych następstw niezdiagnozowanej w porę choroby nowotworowej.
Osoby, którym nie udało się skorzystać z badań w dniu 12 grudnia zapraszamy na badania w drugim terminie - 21 grudnia br.(czwartek). Badania odbędą się w godz. od 10:00 do 15:00 na parkingu przy Sali OSP w Rychwale. Zapisy prowadzi Urząd Gminy i Miasta w Rychwale, pokój nr 2, tel. 63 248 10 01 wew. 19. Liczba miejsc jest ograniczona.

Przejdź do galerii>>>