XIX Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego już za nami.


Tegoroczne zimowe zmagania sportowe zakończyły się zwycięstwem gminy Rychwał. Na podium znalazły się także gmina Golina i gmina Kleczew.

Powiatowe eliminacje spartakiady trwały trzy dni. Zawody rozegrane zostały 12 lutego w hali sportowej OSiR w Kazimierzu Biskupim, 18 lutego w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Kleczew oraz 19 lutego w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie..
Podczas dwóch pierwszych dni spartakiady rozgrywane były gry zespołowe: piłka siatkowa kobiet i mężczyzn oraz halowa piłka nożna mężczyzn. W niedziele 19 lutego reprezentacje gmin walczyły o punkty w 6 konkurencjach rekreacyjnych: w podnoszeniu ciężarka 17,5 kg, wieloboju rekreacyjnym, przeciąganiu liny, rzutach lotkami do tarczy oraz celności strzałów piłką do bramki. Poza rywalizacją sprawnościową, reprezentanci gmin musieli wykazać się wiedzą z historii sportu LZS województwa wielkopolskiego. Najlepsi sportowcy spartakiady otrzymali puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. Zawodnicy zwycięskich drużyn w poszczególnych dyscyplinach reprezentować będą Powiat Koniński w finale Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi, który odbędzie się w Przygodzicach 5 marca 2017 r. Wszystkim uczestnikom Spartakiady reprezentującym Gminę Rychwał gratulujemy i serdecznie dziękujemy.

Gmina Rychwał I miejsce_1
                                                                      Przejdź do galerii>>