Ponad 300 pań z gminy Rychwał wzięło udział w gminnych obchodach dnia kobiet, które odbyły się 6 marca w Świetlicy Wiejskiej w Glinach.

Gwiazdą wieczoru była „Kapela z Kopyta” oraz Sylwia Prętka-Galas miłośniczka gwary poznańskiej. „8 marca" obchodzone wspólnie - z roku na rok - cieszy się wśród pań coraz większym zainteresowaniem.

Występ gwiazdy nie był jedyną niespodzianką tego wieczoru. Gminne obchody dnia kobiet tradycyjnie już rozpoczęły się życzeniami dla pań. Składali je w imieniu panów, Burmistrz Rychwała Stefan Dziamara oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Rychwale Roman Drewniacki.

Relacja telewizji Wirtualny Konin

dzienkobiet_4

Podczas imprezy na scenie z programem artystycznym wystąpiły dzieci ze Szkół Podstawowych z: Grochów, Dąbroszyna, Kuchar Kościelnych, które wykonały koncert muzyki lat 70 i 80-tych. Natomiast Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białej Panieńskiej zaprezentowali wspaniałe „Tango”. Podczas Gminnego Dnia Kobiet wystąpił również zespół ludowo – biesiadny „Bielanki” z Białej Panieńskiej.

Przygotowano wiele atrakcji. W „Kąciku urody” panie mogły skorzystać z zabiegów kosmetycznych i porad kosmetyczek: Pani Ilony Matysiak oraz Pani Edyty Pilch. Swoje stoisko przygotowała również Pani Renata Mateja, która reprezentowała firmę kosmetyczną Oriflame. Na uczestniczki imprezy czekały także konkursy z nagrodami w którym do wygrania były m.in. zestawy kosmetyków Oriflame, talony na zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne oraz karnety na kręgielnię.

Na koniec wieczoru zaśpiewała „Kapela z Kopyta”, a w gwarze poznańskiej przemówiła Sylwia Prętka-Galas, wielokrotnie nagradzana w konkursie "Godejcie po naszymu".

dzienkobiet_12

W "Rychwalski Dzień Kobiet" nie mogło zabraknąć łakoci i smakołyków. Tradycyjnie już burmistrz Rychwała zaprosił uczestników imprezy do skosztowania smakowitego poczęstunku.

Gminny Dzień Kobiet to impreza, podczas której każda z pań mogła poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Święta Kobiet. Dziękujemy sołectwom: Gliny, Lubiny i Biała Panieńska, zespołowi ludowo-biesiadnemu "Bielanki", oraz druhom strażakom z OSP Gliny.

Przejdź do galerii>>